Wykorzystanie blockchain do wzmocnienia szczepionek

Wykorzystanie blockchain do wzmocnienia szczepionek i zaufania do zdrowia publicznego

W miarę jak szczepionki Covid pojawiają się na rynku, programy szczepień są podważane przez dezinformację i fałszerstwa. Oto jak blockchain może pomóc.

Nowe szczepy Covid-19, ściślejsze blokady i rozprzestrzenianie się bardziej zakaźnych form wirusa to cechy nie do końca świątecznego początku nowego roku. Od pierwszego dnia 2021 roku na tę chorobę zmarło kolejne 425 000 osób. Jedyne pocieszenie można znaleźć w nowych szczepionkach, które Bitcoin Pro wchodzą na rynek lub zostały już dopuszczone do użytku w wielu częściach świata.

Oczywiste jest, że choć przestrzeganie zasad dotyczących masek, rozproszenie społeczne i mycie rąk pozostają niezwykle ważne w globalnej walce z wirusem Covid-19, to właśnie szczepionki będą prawdziwym przełomem.

Dr Ariane Davison Karta autora

Immunizacja jest niezbędną technologią zapobiegania zakaźnym chorobom zakaźnym. Ale sukces każdego programu szczepień zależy od pełnego zaangażowania rządów i przyjęcia przez większość społeczeństwa.

W obliczu „infodemii“ Covid-19, na którą składają się błędne, szerzące strach lub wręcz fałszywe informacje, wynikające po części ze strachu, paniki i programów politycznych, a po części z nieufności wobec rządów, wynikającej z ich niewłaściwego postępowania z wirusem, nic dziwnego, że wiara społeczeństw w szczepionki została zachwiana do głębi. Jest to jednak krytyczny problem zdrowia publicznego, a integracja nowych technologii, takich jak blockchain, nie tylko poprawia integralność informacji dotyczących zdrowia publicznego, ale także rozwój, dystrybucję i dostawy szczepionek dla przemysłu medycznego i farmaceutycznego.

Blockchain może rejestrować łańcuch nadzoru nad każdym pojedynczym składnikiem produktu, śledząc go i śledząc – od poczęcia do wstrzyknięcia.

Giganci mediów społecznościowych, Twitter i Facebook, również podjęli kroki w celu zakazania publikowania na swoich platformach fałszywych twierdzeń naukowych, które podsycają rozprzestrzenianie się dezinformacji na temat wirusa. W Stanach Zjednoczonych sondaże pokazują, że około jedna trzecia Amerykanów nie zaszczepiłaby się żadną nową szczepionką przeciwko Covid-19. Zaufanie do szczepionek zostało osłabione przez „Operację Warp Speed“ administracji Trumpa, która dla wielu sprawiała wrażenie pospiesznej produkcji z niewystarczającymi testami.
Pacjent się szczepiRecenzja ujawnia negatywny sentyment do szczepień w USA.

Jednak wraz z pracownikami medycznymi i liderami politycznymi, takimi jak prezydent Joe Biden, marszałek Izby Demokratycznej Nancy Pelosi i lider republikańskiego Senatu Mitch McConnell, którzy publicznie przyjęli szczepionkę z otwartymi ramionami bez żadnych nieoczekiwanych zdarzeń zdrowotnych, nastawienie ulega zmianie. W miarę jak liczba zachorowań spada i zmniejsza się liczba hospitalizacji, wiele osób będzie przekonanych do zaszczepienia się. W istocie, widok zadziwiająco długich kolejek po szczepionki, nawet w upolitycznionych, wcześniej „antymaskingowych“ stanach, takich jak Floryda i Teksas, był bardzo krzepiący.

Obowiązkowe szczepienia mogą stać się normą w wielu kluczowych branżach, zwłaszcza w tych, które pełnią wysokie funkcje zdrowotne i społeczne – w tym wśród lekarzy, pielęgniarek, stewardes i nauczycieli. Nie ma wątpliwości, że pojawią się argumenty etyczne. Nie wiadomo też, czy nastawienie jednostek do wolnego wyboru przeważy nad chęcią podróżowania, gdyż wiele linii lotniczych wymaga przedstawienia dowodu szczepienia, aby móc polecieć. Ubiegły rok zdziesiątkował podróże wypoczynkowe i biznesowe, zmuszając większość ludzi do pozostania w domu. Gorączka kabinowa może być ostatnim symptomem, który skłoni wielu do zaszczepienia się.

This entry was posted in Crypto Boom. Bookmark the permalink.

Comments are closed.