Kwietniowy Dzień Byka? Bitcoin właśnie zamknął swój najlepszy marzec i Q1 od 8 lat

Niedźwiedzie tradycje powracają na rynki Bitcoin w tym roku, ponieważ 2021 rok przełamuje trend, w którym marzec przyniósł poważne spadki. Czy Q2 spełni oczekiwania?

Bitcoin (BTC) odnotował najbardziej udany pierwszy kwartał od ośmiu lat, ponieważ Ides of March nie zmaterializowały się dla hodlerów.

Dane opublikowane przez analityków Bybt, gdy Q1 2021 dobiegł końca, pokazały, że BTC/USD zyskał więcej w pierwszych trzech miesiącach tego roku niż w jakimkolwiek innym od 2013 roku.

Cena BTC zyskuje 103% w Q1

Pomimo tego, że Bitcoin nie odzyskał rekordów wszech czasów przed rozpoczęciem drugiego kwartału, w marcu osiągnął rzadki wynik – normalnie w tym miesiącu odnotowuje się ujemne stopy zwrotu.

Największa kryptowaluta nie tylko wzrosła tym razem o prawie 30%, ale także zanotowała najwyższą cenę w historii w wysokości 61 700 dolarów.

Powiększając, w pierwszym kwartale 2021 r. w każdym miesiącu pojawiały się tylko zielone świece, a łączny kwartalny wzrost wyniósł 103,1%. Ostatnim rokiem, w którym udało się przekroczyć ten wynik był rok 2013, kiedy cena wynosiła poniżej 100 dolarów, z wynikiem za I kwartał wynoszącym 539%.

Oczekiwania na następne kilka miesięcy są już budowane. Q2 jest tradycyjnie najsilniejszym okresem w roku dla Bitcoina z tylko dwoma latami, w których odnotowano ujemne zwroty, oba poniżej 10%. Celem do pobicia jest rok 2019, który przyniósł 159% zysku i jest najlepszym II kwartałem od 2013 roku.

Na dobrej drodze

Samo studiowanie surowych danych dotyczących zwrotów napędza więc poczucie, że Bitcoin radzi sobie dokładnie tak, jak oczekiwano w roku po zmniejszeniu o połowę dotacji blokowych, tradycyjnie najsilniejszym w każdym czteroletnim cyklu zmniejszania o połowę.

Porównanie tego cyklu do poprzednich – a 2021 do 2013 i 2017 – tymczasem pokazuje, że niezależnie od wszechczasowych szczytów, Bitcoin w zasadzie nie zrobił nic nadzwyczajnego.

Przesyłając najnowszą wersję wykresu pokazującego ruchy cenowe po każdym przepołowieniu, analityk kwantowy PlanB położył kres obawom, że BTC/USD zyskiwał zbyt szybko w ostatnich miesiącach.

„Bitcoin obecnie znajduje się pomiędzy ścieżkami z 2013 i 2017 roku“ – podsumował dla zwolenników Twittera.

Jak donosi Cointelegraph, modele cenowe Stock-to-Flow PlanB wzywają do średniej ceny 100.000 USD lub 288.000 USD w tym cyklu, przy czym ta pierwsza jest obecnie prawdopodobnie zbyt konserwatywna jako szczyt.

This entry was posted in Bitcoin. Bookmark the permalink.

Comments are closed.